Вижте най-интересните фестивали, които се провеждат в света
Може би ви се струва забавно да гоните пити сирене или да замеряте хората с домати, затова вижте класацията за едни от най-странните фестивали по света, които можете да видите, ако имате възможност и желание.
1. Фестивалът на портокалите в Иврея П
2010-10-11 12:19:49
Може би ви се струва забавно да гоните пити сирене или да замеряте хората с домати, затова вижте класацията за едни от най-странните фестивали по света, които можете да видите, ако имате възможност и желание.
1.
Фестивалът на портокалите в Иврея Пиемонт,
Италия - Преди стотици години в Иврея хората се опълчили срещу един лош граф. Те го обезглавили, а неговите стражи били пребити с камъни до смърт. В днешно време участниците във фестивала, който се провежда през февруари месец, пресъздават тази сцена, но не с камъни, а с портокали.
2. Голямото подстригване на овце, Мастерън,
Нова Зеландия - В
Нова Зеландия подстригването на овце е театър на военни действия за хората, които търсят богатство и слава. През 1961 година фестивалът е станал световноизвестен и понякога е нужна намеса на армията, за да се "озапти" тълпата.
Фестивалът се провежда през март месец.
3.
Фестивалът Сонгкран, Чиян Май,
Тайланд - 100 000 души вземат участие в битката с водни балони, водни пистолети и най-различни пръскачки. Водата в този фестивал, който се провежда през април месец, символизира вътрешното пречистване за Новата година.
4.
Фестивалът на жабите, Рейн, Луизиана,
САЩ - Жабите всяка година биват почитани от над 50 000 души, които се събират през уикенда за Деня на труда, за да организират най-различни игри, състезания, концерти в чест на земноводните. Е, случва се понякога и да хапнат от тях..
5. Ежегодното търкаляне на пити сирене в Купърс Хил, Глостър,
Великобритания - Сиренето е полезно, но в случая може да ви навреди. Хората, които тичат като луди след питата сирене, често се сдобиват със счупени кости, натъртвания или навехнати глезени. Не се знае кога и по какъв повод е възникнал този фестивал. Провежда се през май и група ентусиасти тичат след питата сирене с идеята да я настигнат и хванат ... повечето пъти сиренето е победител.
6.
Фестивалът Сао Жоаж,
Порто,
Португалия - Това е един от най-веселите фестивали в Европа, но е и един от най-неизвестните в
Порто. Той се организира през юни месец. Свеги Жоао е покровител на любовниците и бди над украсения град и над изобилието от най-различна храна. В този момент се появяват чуковете. Когато някой срещне по време на фестивала привлекателен представител на срещуположния пол той го удря с пластмасов чук по главата, за да му покаже, че го харесва (това малко ми напомня при малките деца, които показват симпатиите си, като се удрят, щипят и т.н.)
7.
Фестивалът на чесъна, Гилрой, Калифорния - Едно малко градче във
Франция решава да докаже на всички, че е Чесновата столица на света. Те организират най-голямото събитие в света, което е посветено на чесъна. Гостите на фестивала, който се провежда през юли месец, имат възможността да опитат най-различни храни с чесън - пай с чесън, кебапчета с чесън, сандвичи с чесън и т.н. Музикантите пеят разнообразни песни, посветени на зеленчука.
8.
Фестивалът на Талкитна, Аляска - През юли месец гостите на фестивала в Талкитна могат да си купят произведения на изкуството, които са направени от ... тор на лосове. Хората могат да хвърлят балони тор по мишени. Победител е този, който има същия номер, като на улучената мишена.
9. Томатина, Буньол,
Испания - На този фестивал човек може да види най-голямата битка с храна в света. В последния ден от фестивала, който се провежда през август и е с продължителност 7 дни, се докарват тонове домати, с които хората се замерят в продължение на един час.
10.
Фестивал на рисуваните крави,
Люксембург - Този фестивал се провежда през лятото - от април до септември. На фестивала се представят най-различни крави - от дърво, метал, бетон, фибростъкло и т.н. Върхя тях ексцентрични художници претворяват най-интересните си идеи. Тук може да се видят крави с ивици на зебра или крави с изрисувани красиви пейзажи по тялото си.
Автор: Ралица Солакова